Asana (אסאנה) סקירה מלאה לשנת 2024

Asana  או אסאנה – נחשבת לאחת מתוכנות ניהול פרויקטים המובילות. אומנם יש לה קצת עקומת למידה בהשוואה למתחרות, אבל הוא לגמרי בטופ 5 שלי בתוכנות לניהול פרויקטים. עם Asana, אתם מקבלים פלטפורמה מבוססת ענן המציעה תוכנית חינמית חזקה עבור צוותים קטנים. היא גם מציעה תכונות פרימיום שיש להן פוטנציאל לשנות את ניהול התהליכים העסקיים ולייעל את העבודה שלכם פלאים. בסקירה הבאה נדבר על מה שצריך לדעת – מה זה אסאנה, היתרונות, החסרונות, הפיצ'רים והמחירים. קדימה בואו נתחיל!

אין ספק שהמחיר הצנוע של אסאנה הוא פקטור משמעותי עבור הרבה אנשים שמחפשים מערכת לניהול פרויקטים. תוכלו לקבל בתמורה הרבה ערך עם Asana בהשוואה לכלים אחרים.  לא ממש  רוצים להתחייב כרגע למנוי בתשלום?  אל תדאגו

 התוכנית החינמית של אסאנה לא תאכזב אותכם. אז בואו נעבור לסקירה המלאה. 

מה זה Asana?

Asana היא אחת מאפשרויות הטובות ביותר לניהול פרויקטים בשוק, עם תצוגות רבות ושונות שניתן להתאים לכל חברי הצוות שלכם. אפילו לגרסה החינמית לשהם יש המון יכולות להקל על החיים ואורח החיים שלכם. אתם מקבלים אחסון בלתי מוגבל ותוכלו לחפש רשומות של פרויקטים קודמים וגם לשלוח הודעות בפלטפורמה עצמה. אם יש לכם צוות קטן, הגרסה החינמית יכולה להיות מצוינת לטווח הארוך.

לאסאנה יש גם מגוון רחב של תצוגות פרויקט. בין אם אתם רוצה להסתכל עליהם בכרטיסיות קצת כמו בטרלו או בסגנון Kanban, לראות פרויקטים ותאריכי יעד שלהם בלוח שנה או סקירת עומס עבודה כללית, כל אלה זמינים בשבילכם. 

בנוסף, Asana תומכת בתהליכים ובשילובים אוטומטיים שונים שיכולים להפוך את הצוות ואת העבודה שלכם ליעילה יותר. אתם יכולים להגדיר תאריכי יעד ולקבל הודעות אוטומטיות בסלאק כאשר חלק בפרויקט מסתיים. 

 

 

אסאנה לוגו

 Asana: הטוב והרע ומה שצריך לדעת 

רוב הדברים הטובים בחיים מגיעים גם עם חסרונות…  אסאנה ממש לא יוצאת דופן בעניין הזה, אבל כן לדעתי היתרונות שלה מפצים על החסרונות. 

 רוצים לקרוא על עוד סקירות? 

 

אסאנה – הטוב 

 תוכנית חינמית עשירה בפיצ'רים: אין הרבה תוכניות חינמיות אצל המתחרות, או שיש אבל לא מציעות מספיק פינצ'רים. אבל זה לא המקרה עם אסאנה.  למעשה, מבין כל תוכנות ניהול הפרויקטים שבדקנו, אסאנה ללא ספק מקבלת המון כוכבים מצידנו.  בעוד שרוב התוכניות החינמיות האחרות של תוכנות לניהול פרויקטים – כאמור, הן מוגבלות ולא הכי פרקטיות לעסקים קטנים מה ששם אותנו במצב בעייתי- לשדרג לתוכנית יקרה ללא צורך ממשי. 

התוכנית החינמית של אסאנה תומכת ללא הגבלה בצוותים, פרויקטים, הודעות, יומני פעילות, אחסון קבצים, תצוגות מרובות של פרויקטים ועוד.  אם יש לכם פחות מ-15 משתמשים ואתם צריכים  לנהל רק פרויקטים בסיסיים, אתם יכולים להיות רגועים שכנראה לא תצטרכו לשדרג ותוכלו להישאר בתוכנית החינמית.  אתם אפילו תוכלו לשלב את Asana עם כלי מעקב הזמן המועדפים עליכם מבלי לשלם שקל.  זה דבר נדיר עבור מערכת ניהול פרויקטים בגלל שרוב המערכות האחרות  גובות תשלום נוסף עבור מעקב אחר זמן ואינם מאפשרים אינטגרציות בתוכנית החינמית.

 

 תצוגות מרובות של פרויקטים: עם Asana, משתמשים יכולים להציג פרויקטים ולנהל משימות בדרכים שונות, כולל לוחות גאנט, רשימות, לוחות שנה, תיקים, עומסי עבודה וקווי זמן.  כלים אחרים לניהול פרויקטים בשוק מציעים רק תצוגה אחת או שתיים, אז זה נהדר לראות שאסאנה נותנת לכם כל אפשרות שתצטרכו לנוחות המקסימלית.  כל חבר צוות יכול לנהל משימות בצורה המתאימה לו מה שיאפשר לו להיות פרודוקטיבי ככל האפשר.  מעבר בין תצוגות גם נותן למנהלי הפרויקט פרספקטיבה של תמונה רחבה על המקום שבו הפרויקט עומד.  אתם תוכלו אפילו ליצור לוחות מחוונים לפרויקטים הניתנים להתאמה אישית שמתעדכנים בזמן אמת. 

 Asana Intelligence: החל מיוני 2024, לכל מי שנמצא בתוכנית בתשלום תהיה גישה לסטטוסים חכמים, תשובות, יעדים, דוחות, זרימות עבודה, תקצירים וסיכומים.  תוכלו גם להשתמש בעורך AI מובנה שיכול לבנות אוטמציות מלאות, להגדיר יעדים ולשאול שאלות בנוגע לניתוח כדי לקבל תשובה באנגלית פשוטה מבלי לחפור יותר מדי. 

 אוטומציה – עם Asana, אתם תוכלו להפוך את המשימות והתהליכים החוזרים על עצמם לאוטומטיים שגוררים ומעכבים לכם את הפרויקטים עם כלי האוטומציות המצוין שלהם. זה יוכל לחסוך לכם המון זמן וכסף ואסנה עושה את זה קל להפליא. 

צדדיות: אסאנה היא תוכנת ניהול פרויקטים גמישה וניתנת להתאמה הפועלת עבור מתודולוגיות ניהול שונות, עסקים בגדלים שונים ותעשיות שונות.  יתר על כן, זוהי בחירה מצוינת לשיווק, מכירות, פיתוח מוצרים, תפעול, משאבי אנוש, IT, פיננסים ועוד.  זהו כלי מצוין אם אתם מתכננים להשתמש בו במספר מחלקות ולאפשר שיתוף פעולה רב-מחלקתי מכיוון שהוא גמיש מספיק.  

 אינטגרציות: Asana משתלבת עם למעלה מ-100 אפליקציות צד שלישי פופולריות כמו סלאק גוגל דרייב, זאפייר, זום  ו-Salesforce.  האינטגרציות האלה באמת יכולות לעזור להרחיב את הפונקציונליות של Asana.  לדוגמה, הצוות שלכם  יכול לקבל הודעה מיידית באמצעות Slack בכל פעם שמשימה או פרויקט מתעדכנים באסנה.    

 עיצוב חכם: בזכות העיצוב הקל להבנה של לוח המחוונים של Asana, אפילו מתחילים יכולים ללמוד במהירות את היסודות.  התכונות העיקריות של Asana מופיעות בצד שמאל של המסך, כך שתמיד תהיה לכם גישה אליהן.  בנוסף, כרטיסיות בחלק העליון של המסך מפשטות את הניווט.

 50% הנחה לעמותות:  אם אתם רשומים כעמותה לא תצטרכו לשלם מחיר מלא.  הרבה תוכנות מציעות את זה, אז זה לא משהו מיוחד לאסנה.  אבל אנחנו אוהבים את זה ורצינו לציין את זה בכל זאת 🙂 

אסאנה דשבורד

 אסאנה- הרע 

 אפליקציה מוגבלת לנייד: Asana מציעה אפליקציה חינמית לנייד של iOS ו-Android בכל רמת תוכנית.  למרות שהאפליקציה עובדת בסדר בסך הכול, עדיין ביחס למתחרות אתם יכולים לגלות שזה קצת מאתגר לשימוש. אסאנה עובדים טוב יותר במחשב. 

 

 לא ניתן להקצות משימות למספר משתמשים: Asana לא מאפשרת למנהלי פרויקטים להקצות משימות ליותר ממשתמש אחד.  בתיאוריה, זה אמור להראות בדיוק מי אחראי למשימה מסוימת.  אתם תוכלו להוסיף משתף משימות או להשתמש "במשימות משנה" כדי להביא מספר עובדים לאותו לוח.  Asana גם מאפשרת לכם ליצור עותקים של משימות עבור משתמשים אחרים.  אבל בסופו של יום, למשימות יהיה אחראי ראשי אחד בלבד.

 

 מעקב זמן מוגבל לתוכניות היקרות: אם אתם צריכים לעקוב אחר משך הזמן שהצוות שלכם משקיע בהיבטים שונים של פרויקטים, ייתכן שאסאנה לא תהיה הכי אדיאלית בשבילכם. אבל לפני שתאם מתבאסים – חשוב להדגיש האסאנאה כן מספקת אפשרויות מעקב אחר זמן בתוכניות העסקיות והארגוניות שלה. אבל אם אתם בונים על התוכנית החינמית או הבסיסית – זה לא יתאפשר. 

 

 אבטחה: למרות ש-Asana הוסיפה לאחרונה כמה תכונות אבטחה חשובות בחלק מהתוכניות – בתוכניות הבסיסיות, אסאנה שומרת את הזכות לאסוף נתונים על הדרך בה אתם משתמשים באסאנה. 

Asana - תוכניות ומחירים

 לאסאנה יש חבילה שמתאימה לכל אחד.  כפי שהוזכר קודם לכן, יש להם תוכנית חינמית מצוינת! הנה סקירה מעמיקה של כל תוכנית:

אסאנה אישי

 התוכנית האישית החינמית תומכת בשיתוף פעולה של צוותים עם עד 10 משתמשים.

 

 אין מגבלות על מספר המשימות, הפרויקטים, ההודעות או הקבצים שניתן לקבל.  תוכלו גם ליהנות מתצוגות רשימה ולוח שנה. 

 יש יותר מ-100 אינטגרציות, אמנם אתם לא תוכלו לגשת לכל אינטגרציה, אך הרשימה החינמית היא די מקיפה. בסך הכל, התוכנית הזו היא די בסיסית אבל זה מקום נהדר להתחיל בו אם אתם משתמשים יחידים או צוות מאוד קטן. 

 אסאנה starter

 בשביל צוותים גדולים מ-10 אנשים, תצטרכו להירשם ל-Asana Starter, לכל הפחות.  גם אם יש לכם פחות מ-10 אנשים בצוות, עסקים רבים אוהבים את חבילת Starter בגלל הפיצ'רים וההטבות הנוספות שהיא מציעה.

 אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של Asana Starter הוא תצוגת ציר הזמן. תוכלו להשתמש בו כדי לעקוב אחר התקדמות ולראות כיצד משימות ותאריכים ספציפיים קשורים זה לזה.

 עם תוכנית זו , תקבלו גם דחות מיוחדים ודשבורדים לקבלת תובנות מהירות.

 תוכנית פרימיום זו מתחילה ב-$10.99 לחודש אם אתם משלמים לשנה שלמה. המחיר עולה עד $13.49 אם אתה תרצו לעשות את זה כתשלום חודשי. 

 אסאנה Advanced 

 Asana Advanced מעולה עבור ארגונים שזקוקים ליותר אבטחה תוך ניהול פרויקטים רבים בו-זמנית.

 אחד החלקים האהובים עלינו בתוכנית -Asana Advanced הוא היכולת להגדיר יעדים ברמת הארגון.  מנהלים יכולים לראות התקדמות לעבר יעדים אלה במבט חטוף, מה שיכול לעזור לזהות בעיות לפני שהן הופכות לצוואר בקבוק.

 החבילה המתקדמת מגיעה גם עם כלי לניהול תיקי פרויקטים כדי לראות את כל עבודת הצוות שלכם במקום אחד.   גם אם יש לכם הרבה פרויקטים – עם התוכנית הזו אתם יכולים להיות בטוחים שיהיה לכם קל לנהל את הכול ולהיות עם יד על הדופק. התשלום השנתי עבור תוכנית זו עומד על 25.99$ חודשי אם אתם משלמים מראש לשנה – אם תרצו לעשות את המנוי חודשי אז תצטרכו לשלם 30.49$

מחירים של אסאנה

פיצ'רים שאהבנו

לאסאנה יש המון פיצרים, ותוכלו לקרוא עליהם בהרחבה באתר שלהם  – אבל אלה הפיצרים שאנחנו הכי אהבנו, חלקם אי אפשר למצוא את המתחרות וחלק כן אבל ראוי לציין אותן בגלל הנוחות של הממשק והשימוש. 

מצב לא להפריע:

לאסאנה יש תכונה 'נא לא להפריע'. לכן, אם אתם מרוכזים מדי במשימות חשובה, זו דרך מצוינת להשהות הודעות לתקופה מוגדרת. זה נותן לכ שליטה מלאה על מתי אתם מקבלים התראות. 

קיצורי דרך במקלדת:

לאסאנה יש רשימה של קיצורי מקשים כדי להאיץ את זרימת העבודה שלך. אתם תמיד יכולים לראות את כל קיצורי הדרך במדריך או על ידי הקלדת ⌘/ או Ctrl-/ . זה לא נפוץ מאוד שכלים מספקים קיצורי דרך מובנים. תכונות כאלה הן הסיבה שבגללה Asana שונה מכלי ניהול אחרים בשוק. 

אפליקציה לנייד:

לאסאנה יש אפליקציה לנייד. זה לא רק בשביל להזכיר לכם את העבודה. תכונות כמו הודעות פוש, מידע בדרכים, היכולת לעקוב ולנהל פרויקטים, פנקסים פרטיים, הקלטות קוליות המומרות לתמלילים, שיתוף וידאו ועוד הופכות את אסאנה לאחת התוכנות הטובות בניהול פרויקטיםץ 

תאריך יעד:

הוספת תאריך יעד היא התכונה הנפוצה ביותר עבור כלים מקוונים רבים. עם זאת, הודעות על התאריכים שנקבעו הן נדירות אך ניתנות לביצוע. אסאנה עושה דברים אחרת. תוכלו לקבוע תאריכים עם פונקציונליות חוזרת. לדוגמה – יצרתם משימה שחוזרת על עצמה כל יום רביעי. עם תכונת התאריך החוזר, לאחר השלמת משימה עבור אותו שבוע מסוים, נוצרת משימה כפולה עם תאריך היעד החדש, המוגדר ליום רביעי הבא. תכונה זו מבטלת את הלחץ של זכירת המשימה החוזרת על עצמה.

 "הצמד למעלה" על הערות או קבצים מצורפים למשימה

תכונה זו שימושית בעת קריאת הערות ארוכות או צירוף גרסאות מתוקנות של עבודה. זה כמו לנסות להתעדכן בשרשרת דוא"ל אינסופית… אתה באמת רוצה לדעת רק את המידע החשוב ביותר מהשרשור!

הפיצ'ר הזה עובד?

כדי להעלות הערה, פשוט לחץ על סמל הסיכה שליד חותמת הזמן והיא תודגש בצהוב. אם הערה כבר לא רלוונטית, פשוט לחץ שוב על הסיכה כדי להסיר אותה מראש השרשור.

האם ידעת? אם כחבר נוסף בפורטפוליו, תוכל לקבל דוא"ל דיווח שבועי, בתנאי הפעלת התראות הדוא"ל שלך. גם אם לא מפעיל את ההודעות האימייל, תקבל הודעות אוטומטית בתיבת הדואר הנכנס שלך ב-Asana

 

סנכרון המשימות שלכם עם לוח שנה 

ייתכן שתרצה להציג את המשימות שלך עבור פרויקט נתון עם לקוח, קבלן או כל אחד אחר. Asana מאפשרת לייצא את המשימות/תאריכי היעד שלך ללוח שנה. אסאנה אכן מגיעה עם לוח שנה מובנה משלה וזה בסדר גמור, אבל אני מעדיף שכל פגישות העבודה וכל האישי שלי כאחד במקום אחד, וזה המקום שבו זה שימושי.

 ציר זמן

פיצ'ר חדש זה באסנה וחובה לכל מנהלי פרויקטים. בכל פרויקט תראה כרטיסייה חדשה שכותרתה "ציר זמן" שמביאה תצוגת תרשים גנט לפרויקט שלך. תרשים גנט הוא בעצם ייצוג חזותי של ערכים/משימות לאורך ציר זמן. זה עוזר לתת תצוגה טובה ברמה העליונה של שלבי הפרויקטים, תלות ותהליך מקצה לקצה.

 

 לוחות

לאלו מכם שיודעים מה זה לוח Kanban או שיש להם כל Trello בשימוש, יעריכו את התכונה הזו ב-Asana עבור סוגים מסוימים של פרויקטים. לוחות מאפשרים להגדיר עמודות המייצגות בדרך כלל את מחזור החיים של המשימות משלב ההתחלה ועד לסיום.

שירות לקוחות ותמיכה של Asana

בנוסף למדריכי הדרכה מעולים עם ממש שלב אחר שלב, לאסאנה יש פורום קהילה ו"אקדמיה". באקדמיה, תוכללו למצוא קורסים אינטראקטיביים, הדרכות וקורסים מקוונים. יש להם גם צ'אט בוט שיוכל לענות על שאלות בסיסיות, ואם יש לכם בעיה מורכבת יותר, הוא יעביר ואתכם לנציג של שירות לקוחות.

אז מה אנחנו באמת חושבים על Asana ומה אתם חייבים לקחת בחשבון?

Asana הוא ללא ספק אחד הכלים החזקים לניהול פרויקטים שיצא לנו לבדוק. הממשק האינטואיטיבי, ההגדרות הניתנות להתאמה אישית וכלי האוטומציה הופכים את המערכת הזו לנכס לעסקים רבים.

אחת התכונות הבולטות ביותר של אסאנה היא הגמישות שלה. Asana מציעה תבניות הניתנות להתאמה אישית, תצוגות והגדרות של פרויקטים, שניתן להתאים לצרכים הספציפיים של כל פרויקט או צוות. 

גם תכונות שיתוף הפעולה של Asana ראויות לציון. הפלטפורמה מאפשרת לצוותים להקצות משימות, לעקוב אחר התקדמות ולתקשר עם חברי הצוות בזמן אמת. שיתוף פעולה זה בזמן אמת יוכל לעזור לצוותים להישאר בפוקוס על הדברים החשובים ופרודוקטיביים, גם אם עובדים מרחוק. 

עם זאת, לאסאנה יש כמה מגבלות שצריך לקחת בחשבון לפני שמתחייבים אליה. בעוד שהתוכנית החינמית מציעה הרבה פיצ'רים, היא עדיין מוגבלת מבחינת כמות משתמשים, מה שאולי לא יספיק לצוותים גדולים יותר. התוכניות בתשלום מציעות תכונות נוספות, אך העלות יכולה להיות יקרה יותר משמעותית לצוותים בינוניים וגדולים.

שיקול נוסף הוא כמות הפיצרים של Asana. יש המון פיצרים, וכמו בכל תוכנה חדשה יש עקומת למידה, ואולי העובדים שלכם עשויים להיות מעט מבולבלים מרוב האפשרויות, ואולי זה יקח להם קצת יותר זמן ללמוד ולהכיר את כל האפשרויות של ההתאמה אישית. ומצד שני – מבחינת חווית משתמש אסאנה מספקת מענה מושלם וזה הופך את תהליך הלמידה להרבה יותר פשוט.

כמה מילים אחרונות 

בשורה תחתונה, אנחנו לגמרי ממליצים בחום על Asana – זה כלי מצוין לניהול פרויקטים ומאפשר לעסקים לעלות את הפרודקטיביות שלהם. 

לא יודעים איזה תוכנה אתם צריכים לעסק שלכם? אל תדאגו. אנחנו ממש מבינים את הקושי בבחירה, במיוחד כשיש באמת כל כך הרבה כלים שנראים נוחים ושכל אחד ממליץ לנו על תוכנה אחרת. אז קודם כל, אני ממליץ בחום לקרוא את כל הסקירות שלנו על מערכות לניהול פרויקטים, כמו מערכת מאנדיי קום לדוגמה, ואם אתם עדיין מתלבטים או שאתם רוצים לוודא שאתם מתאימים מערכת לצרכים של העסק שלכם – אני מזמין אותכם ליצור איתנו קשר 🙂 אנחנו סוכנות אוטמציות ומטמיעים מערכות ניהול CRM ומערכות ניהול פרויקטים בעסקים, חברות וארגונים. עזרנו כבר לעשות בעלי עסקים לייעל את העסק שלהם, להגדיל את הפרודקטיביות ולהגדיל את הרווחים, נשמח לעזור גם לכם! למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם! 

פאוורלינק crm
מעוניינים לשמוע מידע נוסף?

נשמח לעזור! מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

רוצים עסק אוטומטי?

מוזמנים להשאיר פרטים כאן: