צ'אטבוט – איך זה הולך להכפיל לך את המכירות בעסק?

אם יצא לכם לגור בתל אביב לפני כמה שנים טובות ונאלצתם להתמודד עם האתגר של חיפוש דירה – יש סיכוי טוב שיצא לכם לפגוש את דורון, דורון שלנו! סתם, דורון הבוט. זוכרים? זה היה הצ'אט בוט הכי משובח שנתקלתי בו באותה שנה, שלא היה בכלל מודעות לנושא, הוא סיפק למחפשי דירות שירות מותאם לפי האזור, העדפות ומגבלות תקציב והיה שולח לך את זה בצ'אט. בכל מקרה, מאז עברו הרבה מים בנהר הזה, היום דורון מככב באתר של יד 2 ויש צ'אט בוטים הרבה יותר מורכבים, חכמים שיעזרו לכם להכפיל את המכירות בעסק. במדריך הבא – אני הולך להסביר כל מה שצריך לדעת על צ'אטבוטים, אז קדימה – בואו נתחיל! 

למי שלא מכיר או יודע - מה זה בדיוק צ'אטבוט?🤖

צ'אטבוט זה למעשה תוכנת מחשב שיכולה להשתמש באלגוריתמים כמו בינה מלאכותית (AI), למידת מכונה (ML) ועוד כל זה כדי לדמות שיחה אנושית עם משתמשים באמצעות הודעות טקסט בצ'אט. 

המשימה המרכזית של הצ'אט בוט היא פשוטה: לתת לכם (ללקוחות) מענה ותשובות ללא התערבות אדם, אתם יכולים לקרוא לזה גם מעין עוזר/פקיד/נותן שירות וירטואלי. היתרון המרכזי של צ'אט בוט זה שהוא יכול לשוחח עם מספר משתמשים בו זמנית ולספק מידע בתוך זמן קצר. הם יכולים לשפר את מערך השירות שלכם ולצמצם את זמני ההמתנה – אבל אנחנו נדבר עוד על היתרונות בהמשך. 

סוגים של צ'אט בוטים 

יש 2 סוגים נפוצים של צ'אטבוטים: 

✅ צ'אטבוטים פשוטים

צ'טבוטים חכמים

ההבדלים בינהם יכולים להשפיע רבות על חווית המשתמש. אחד הדברים שאני עושה בתהליך האפיון שלי עם לקוחות – זה להבין איזה מהסוגים הכי רלוונטים לסוג העסק, שכן זה יוכל לעזור לנו לענות על הצרכים של הלקוח וכמובן ליצור שיחה זורמת, טבעית ומעניינת. 

אז, בואו נסתכל מקרוב על כל סוג ומה מייחד אותו.

צ'אטבוטים פשוטים

צ'אט בוט פשוט עוקב אחר תרשים זרימה ברור שנקבע מראש כדי להגיב לשאלות של משתמשים.

צ'אטבוטים פשוטים מבוססים בדרך כלל על כללים ומסתמכים על תשובות מוגדרות מראש בהתאם לכמות וסוג מסוים של שאלות, מה שהופך אותם לקלים יחסית לבנייה והטמעה. הם מתאימים לטיפול ומענה בשאילתות בסיסיות ובשאלות נפוצות, כגון מידע על שעות פעילות, הפניה למידע על מוצר או שירות, מידע על מדיניות תשלום והחזרים, שאלות נפוצות ועוד.  בשל הפונקציונליות המוגבלת שלהם, הם בדרך כלל זולים יותר וקלים  לפיתוח בהשוואה לצ'אטבוטים מתקדמים יותר. עם זאת, ייתכן שהם יישמעו פחות אנושיים ולא יוכלו לספק תשובות מורכבות או מותאמות אישית למשתמשים. 

צ'טבוטים חכמים

צ'אט בוט חכם, הוא למעשה צ'אט בוט המופעל על ידי בינה מלאכותית, זהו סוג מתקדם יותר והוא יכול ממש להבין ולהשתמש בשפה טבעית של המשתמשים – בדומה לצ'אט ג'י פי טי. הוא יכול ללמוד מאינטראקציות עבר ולהתאים את התגובות שלו תוך כדי תנועה בהתאם.

תחשבו על זה ממש כאילו יש לכם סוכן מכירות חכם ודיגיטלי שזמין 24/7 כדי לסייע ללקוחות שלכם. 

 צ'אטבוטים חכמים משתמשים באלגוריתמים מתקדמים כדי לנתח נתונים ולספק תגובות מותאמות אישית על סמך כוונת המשתמש והקשרו. הם מסוגלים להבין ולטפל בשאילתות מורכבות יותר ויכולים לספק תשובות חכמות ומותאמות יותר לצרכי הלקוח. 

ניתן גם לשלב אותם עם מערכות  CRM או באיקומרס, כדי לספק חווית משתמש טובה יותר.

מה ההבדל בין בוט לצ'אטבוט? 

למרות שהמונחים צ'אט בוט ובוט יכולים להישמע אותו דבר – יש הבדל משמעותי בניהם. 

צ'אטבוט הוא תוכנת מחשב שנועדה לתקשר עם משתמשים. הוא מנתח את שאלות המשתמשים כדי לספק תשובות תואמות. עסקים משתמשים בצ'אטבוטים כדי לתמוך בשירות הלקוחות שלהם ולעזור להם לבצע משימות פשוטות ללא עזרה של אדם. בוט הוא אלגוריתם שמקיים אינטראקציה עם תוכן באינטרנט. אם יש לכם אינסטגרם, בטוח יצא לכם להיתקל בבוטים שעושים לייקים לסטורי לדוגמה, או אפילו כאלה שמגיבים, אבל אלה ממש לא נכנסים לקטגוריה של הצ'אט בוט.   

צ'אט בוט במכשיר טלפון

אם אתם כאן יש מצב שיעניין אותכם לקרוא גם את המדריך שלנו על צ'אטבוט לוואטסאפ 

למה כל עסק צריך צ'אטבוט ואיך זה יכול לעזור לך להכפיל את ההכנסות? 📈

ההתקדמות הטכנולוגית שינתה באופן קיצוני את הדרך שבה אנשים מתקשרים. אפשר לומר שהרבה נהאינטראקציות פנים אל פנים הוחלפו בהודעות וצ'אטים – בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא. זה אילץ עסקים רבים להסתגל לסוג חדש של תקשורת. כדי להשיג הצלחה, מותגים צריכים לספק מסע רכישה מדהים שעובד בצורה חלקה ובלי שום פאדיחות. כל עסק חייב היום להיות נוכח אונליין תמיד ולספק ללקוחות שלהם תשובות מסביב לשעון

אבל תכלס…לעמוד בציפיות (שרק עולות) של לקוחות ולדאוג להיות מחוברים תמיד זו לא משימה פשוטה, ובטח שלא זולה. ככל שהעסק שלך יגדל, כך יעלה לכם יותר כסף לספק שירות 24/7. זה המקום בו צ'אטבוטים נכנסים לתמונה. 

אז איך הם יכולים לעזור לעסק שלכם לחסוך כסף ולהגדיל את הכנסות? בבקשה: 

 

 שירות מסביב לשעון 🕥

כמו שהסברתי כבר בתחילת המדריך, באמצעות הצ'אט בוט תוכלו ליהנות מנציג שירות שזמין 24/7 עבור הלקוחות שלכם. במקום להעסיק, להכשיר ולשלם לצוות עובדים שיכול עם הזמן להתעייף ולהישחק – צ'אט בוט מאפשר לכם לחסוך את כל הכסף הזה ולספק שירות בכל שעה שהמשתמש שלכם צריך בהתאם לצרכיו עם תשובות מותאמות אישית (או מוגדרות, מה שתבחרו). 

 

פתרונות מהירים 🚀  

בעידן של היום, אתם בטח יודעים שאף אחד לא אוהב לחכות לפתרון – הם רוצים את הפתרון אתמול. כאשר ללקוח יש בעיה עם המוצרים או השירותים שלכם לצורך העניין, הם יאבדו במהירות את הסבלנות אם המותג שלכם לא יוכל לתקן את הבעיה באופן מיידי. ברגע שיש לכם צ'אט בוט חכם, יש סיכוי גדול שהוא יוכל לפתור בעיות רבות ונפוצות אצל הלקוחות שלכם. 

גדילה ללא עלויות נוספות🌱 

אחד היתרונות המרכזיים של צ'אטבוטים הוא היכולת שלהם להתרחב ולספק יותר שירות במידת הצורך.  ככל שעסק גדל וחווה יותר ביקוש, צ'אטבוטים יכולים להתמודד בצורה חלקה עם נפח גבוה יותר של אינטראקציות ללא צורך בהגדלה של כוח האדם. זה מאפשר לכם לעמוד בדרישות ובציפיות לקוח תוך שמירה על עלויות העבודה בשליטה. 

הקטנת נטישות עגלה🛒 

 צ'אטבוטים בחנויות איקומרס מספקים סיוע בזמן אמת ללקוחות לאורך כל תהליך הרכישה. על ידי מענה על שאלות וטיפול מיידי בחששות או בעיות, צ'אטבוטים יוכלו לעזור לכם להפחית את שיעורי נטישת העגלה ולהגדיל את שיעורי ההמרה. זה מתורגם ישירות להכנסות גבוהות יותר. 

שימור לקוחות🎧

צ'אטבוטים תורמים לשיפור שביעות רצון הלקוחות על ידי מתן תמיכה 24/7 ומענה מהיר לפניות שלהם. לקוחות מרוצים נוטים יותר להישאר נאמנים ולבצע רכישות חוזרות, מה שיוביל לצמיחה מתמשכת בהכנסות לאורך זמן.

סיוע חסכוני במכירות 🛍

 צ'טבוטים יכולים לסייע בתהליך המכירה על ידי מתן מידע על המוצר, טיפול בפניות והדרכת לקוחות במסע הקנייה. זה מפחית את הצורך בצוות מכירות נוסף ובעלויות הנלוות תוך מתן תמיכה מושלמת שהלקוחות שלכם צריכים כדי לקבל החלטות רכישה מושכלות. 

שיפור החזר ה-ROI בפרסום💸

 שילוב צ'אטבוטים בקמפיינים פרסומיים מאפשר קבלת המלצות מותאמות אישית וסיוע ללקוחות פוטנציאליים. זה יכול לשפר את ההחזר על ההשקעה (ROI) עבור הפרסום שלכם ולהוביל להגדלת ההכנסה. 

אז מה השורה תחתונה

צ'אט בוטים כאן כדי להישאר. הם כבר שנים נמצאים איתנו, במחשבים, בחנויות, בבית חכם והם הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. טכנולוגיית הצ'אטבוט עדיין לא מושלמת, אבל היא עוזרת לעסקים ולמשתמשים להתמודד במהירות עם משימות רבות שחוזרות על עצמן ולפתור בעיות במהירות.  אם אתם רוצים להצטרף למהפכה, לייעל את העסק שלכם ולחסןך המון כסף – אני מזמין אותכם ליצור איתנו קשר – סוכנות האוטומציה שלי מאפיינת, מעצבת, מקימה ומטמיעה צ'אט בוטים שמותאמים לעסק שלכם! 

למידע נוסף, מוזמנים להשאיר פרטים בטופס, מבטיח לחזור אליכם בהקדם 🙂 

פאוורלינק crm
מעוניינים לשמוע מידע נוסף?

נשמח לעזור! מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

רוצים עסק אוטומטי?

מוזמנים להשאיר פרטים כאן: