מערכת ניהול לידים הכי מומלצת לשנת 2024 עם טיפים חשובים

בואו נגיד את זה אחת ולתמיד – ניהול ידני של לידים גוזל המון זמן והתעסקות מיותרת.תוכנת ניהול לידים – יכולה לעזור לכם לעשות אוטומציה ולשפר את תהליך המכירות שלכם וכתוצאה מכך גם להגדיל רווחים בהתאם. 

במדריך המקיף הזה, נדבר על מה זה בדיוק תוכנה לניהול לידים עם המלצות לכלים המובילים של 2024, כך שתוכלו לנהל את כל המכירות שלכם בצורה יעילה.

מה זה בדיוק מערכת לניהול לידים?

מערכות ניהול לידים עוזרות לצוותי מכירות ליצור או לזהות הזדמנויות לידים למכירות, למצוא מידע ליצירת קשר ולנהל לקוחות פוטנציאליים בזמן שהם עוברים במשפך המכירות. 

 נסו לתאר לעצמכם שכל פעם שמישהו מראה ניצוץ של עניין במה שאתם מוכרים – בין אם הוא נוחת באתר שלכם, או בפוסט ברשת חברתית או סתם שיחה איתכם באירוע – יש דרך לעקוב אחריו. זו מערכת ניהול הלידים שלכם בעבודה, אוספת מידע על כל הלקוחות הפוטנציאליים האלה, או ה"לידים".

ברגע שהיא אוספת את כל המידע הזה, המערכת לא נותנת למידע רק לשבת שם. זה ממיין את כל הלידים האלה, זה נותן "ציון" לכל אחד, ומחליט אילו לידים יש סיכוי גבוה יותר לקנות משהו על סמך האופן שבו הם יצרו אינטראקציה עם העסק שלכם. 

אבל זה לא נעצר שם. מערכת ניהול הלידים היא כמו מדריך במבוך המכירות. זה עוזר לכם להבין עם מי אתם צריכים לדבר קודם ומה אולי תרצו לומר. למישהו שבאמת מעוניין, זה עשוי להציע לשלוח מידע נוסף על מוצרים שהם הסתכלו עליהם. למי שלא ממש מוכן לקנות, זה עשוי להמליץ לשלוח פולואו אפ לא לוח מדי או טיפים מועילים הקשורים לנישה שלכם.

 מערכת זו היא כמו עוזר אישי לצוות המכירות שלכם. זה חוסך מהם לטבוע בניירת או לשחק במשחקי ניחושים עם מי לדבר קודם. במקום זאת, הם מקבלים רשימה מאורגנת בקפידה של מי שמתעניין, עד כמה הם מתעניינים ובמה הם מתעניינים. בדרך זו, אנשי המכירות שלכם (או אתם) יכולים להתמקד במה שהם עושים הכי טוב – בניית מערכות יחסים וביצוע מכירות.

האם יש הבדל בין מערכת ניהול לידים למערכת CRM?

המונחים "מערכת ניהול לידים" ו"מערכת CRM" (ניהול קשרי לקוחות) משמשים לעתים קרובות לסירוגין בעולם העסקים, אך הם מתייחסים להיבטים שונים של תהליך גיוס וניהול לקוחות. הבנת ההבדל בין השניים יכולה לעזור לכם להתאים טוב יותר את הגישה לניהול קשרי לקוחות והנעת צמיחה. הנה כמה מהבדלים החשובים:

מערכת ניהול לידים
התמקדות: בעיקר בשלבים המוקדמים של משפך המכירה. הוא נועד ללכוד, לעקוב ולנהל לקוחות פוטנציאליים (לידים) לפני שהם מוסמכים כהזדמנויות מכירה.

 • פונקציונליות: כולל לכידת לידים ממקורות שונים (אתר, רשת חברתית, אירועים וכו'), סימון לידים על סמך הסיכוי שלהם להמרה, טיפוחם באמצעות תקשורת ממוקדת ומעקב אחר התקדמותם דרך משפך המכירות.
 • מטרה: לנהל ביעילות נפח גדול של לידים, לסנן את מי שלא רלוונטי ולטפח את הלידים שכן עד שהם משלימים מכירה. 

מערכת CRM

 • התמקדות: בניהול כל ההיבטים של האינטראקציות של העסק עם לקוחות קיימים ופוטנציאליים. הוא אמנם כולל ניהול לידים כמרכיב, אך היקפו רחב יותר, מכסה את כל מחזור חיי הלקוח.
 • פונקציונליות: כולל ניהול לידים, ניהול מכירות, אוטומציה של שיווק, שירות לקוחות וניתוח. הוא משמש כמאגר מרכזי לאחסון כל נתוני הלקוחות, כולל פרטי קשר, היסטוריית תקשורת, היסטוריית רכישות והעדפות.
 • מטרה: לשפר את הקשרים העסקיים, לשמר לקוחות ולהניע צמיחה במכירות על ידי מתן מבט מקיף על אינטראקציות עם לקוחות על פני ערוצים ומחלקות שונות.

 

הבדלים מרכזיים

 • היקף: מערכות ניהול לידים מתמקדות בשלבים הראשוניים של גיוס לקוחות. מערכות CRM מציעות חבילת כלים מקיפה יותר הנותנת מענה לכל מחזור חיי הלקוח, מרכישת לידים ועד לתוכניות שימור ונאמנות.
 • משתמשי יעד: מערכות ניהול לידים משמשות בדרך כלל צוותי שיווק ומכירות המתמקדים בחלק העליון של משפך המכירות. מערכות CRM משמשות ברחבי הארגון, לרבות מכירות, שיווק, שירות לקוחות ולעיתים אפילו צוותי פיננסים ופיתוח מוצר.

בשורה תחתונה, בעוד שקיימת חפיפה מסוימת בין מערכות ניהול לידים ומערכות CRM, ההבדל העיקרי טמון בהיקפן וביעדים שלהן. מערכות ניהול לידים מתמקדות באופן צר יותר בניהול וטיפוח לידים בראש משפך המכירות, בעוד שמערכות CRM מספקות פתרון מקיף לניהול קשרים עם לקוחות פוטנציאליים וקיימים כאחד לאורך כל מחזור חיי הלקוח.

אם אתם כאן יש מצב שיעניין אותכם לקרוא גם כל מה שחשוב לדעת על מערכת ניהול פרויקטים (ומה מומלץ). 

מה היתרונות של מערכת ניהול לידים?

מערכת ניהול לידים מציעה מספר יתרונות שיכולים לשפר משמעותית את היעילות והאפקטיביות של המכירות והשיווק של העסק. על ידי ייעול תהליך הלכידה, המעקב וטיפוח לידים, חברות יכולות לשפר את שיעורי ההמרה שלהן ובסופו של דבר להגדיל את המכירות. להלן כמה מהיתרונות המרכזיים של הטמעת מערכת ניהול לידים:

1. אל תפספסו דבר 
זה תופס ושומר את כל הפרטים מאנשים שמתעניינים במה שאתם מוכרים, בין אם הם מוצאים אותכם דרך האתר שלכם, רשת חברתית, או אפילו אירוע שהשתתפתם בו. תחשבו על זה כאילו כל "שלום" יקבל בחזרה "היי מה נשמע?" מכם.

2. דעו עם מי לשוחח קודם
זה כמו שיש לך מפענח אישי שמראה לכם אילו לקוחות פוטנציאליים באמת מתעניינים ומוכנים לקנות, כדי שתוכלו לתת להם עדיפות ולשוחח איתם קודם.

3. שמרו עליהם בעניין 
הכלי שולח אוטומטית את ההודעות או האימיילים הנכונים כדי לשמור על עניין של לקוחות פוטנציאליים. זה כמו לזכור לשלוח הודעות טקסט בחזרה כדי להמשיך את השיחה.

4. ייעול 
צוות המכירות שלכם לא צריך לבזבז זמן על ניירת או ניחושים; מעכשיו הם מתחילים ישר לדבר עם לידים שמוכנים להקשיב ומעוניינים לקנות. 

בקיצור, מערכת לניהול לידים מוודאת שאתם עוקבים אחר כל מי שאולי ירצה לקנות ממך, לומד במה הוא עוסק ודואג שאתם מדברים איתם בדיוק בצורה הנכונה ובזמן הנכון.

מה לחפש במערכת ניהול לידים?

בעת בחירת פתרון תוכנה לניהול לידים עבור העסק שלכם, שימו לב שאתם לוקחים בחשבון מספר דברים.

לכידת לידים ומעקב: חפשו תוכנת מעקב המספקת לכידת לידים חלקה ממקורות שונים ומאפשרת מעקב מקיף אחר פעילויות לידים לאורך תהליך המכירה
פילוח לידים: ודאו שמערכת ניהול לידים מציעה יכולות פילוח לידים מתקדמות. זה יאפשר לכם לסווג לידים על סמך קריטריונים ספציפיים. 
יכולות אינטגרציה: בדקו אם תוכנת ניהול הלידים משתלבת בצורה חלקה עם ה-CRM הקיים, שיווק בדוא"ל וכלים רלוונטיים אחרים כדי להבטיח העברת נתונים חלקה וזרימת עבודה יעילה
אוטומציה וניהול זרימת עבודה: בחרו בתוכנה שממכנת משימות חוזרות ונשנות, כגון הקצאת לידים ותזכורות מעקב, כדי לשפר את הפרודוקטיביות ולייעל תהליכי ניהול לידים
ניתוח ודוחות: חפשו תכונות אנליטיות עם הפקת דוחות המספקים תובנות לגבי ביצועי לידים, שיעורי המרות ותהליך המכירה, מה שיאפשר לכם לקבל החלטות מונעות נתונים.

מה חשוב לקחת בחשבון?

הכלי ליצירת לידים שתבחרו יהיה תלוי במספר גורמים. הנה כמה מהדברים שאני ממליץ לשים לב אליהם בעת בחירת מערכת:

תקציב: קחו בחשבון את העלות הכוללת בבחירת כלי כדי להבטיח שדמי הרשמה או תוספות מסוימות לא מייקרות את התוכנה מכדי שתוכל לראות החזר ROI.

צרכים: בדקו את הלקוחות ואנשי המכירות שלכם כדי לזהות פערי שירות ולקבוע אילו תכונות חשובות ואילו לא כדי להבטיח שהתוכנה החדשה שלכם תעמוד בצרכי העסק והאנשים שלכם. 

תוכנות לניהול לידים

הכלים הכי מומלצים לניהול לידים

מערכת CRM זוהו 

Zoho הוא שם מביל בתעשיית ה-CRM, ומבחינת הוא לוקח את אחד המקומות הראשונים 🏆

מערכת ניהול הלידים של Zoho CRM בולטת כפתרון מוביל בתחום ה-CRM, הידועה ביכולתה לנהל ולטפח לידים ביעילות לאורך תהליך המכירה. מערכת זו מספקת גישה שיטתית לטיפול בלידים נכנסים על ידי הכשרתם, ניתוחם וטיפוחם להמרה להזדמנויות עסקיות חדשות. מהות הפונקציונליות שלו טמונה בתהליך המובנה שלו, המבטיח ניהול קפדני של לידים מערוצים שונים. זה מאפשר העברת הלידים המוכנים למכירה במהירות לעסקאות, אופטימיזציה למשפל המכירות ושיפור יחסי ההמרה.

בנוסף, Zoho CRM מתאפיין בחבילת הפיצ'רים המקיפה המותאמות לעסקים מכל הגדלים והסוגים. תכונות אלו נועדו להעצים את נציגי המכירות, ולאפשר להם להמיר יותר לידים בפחות מאמץ ובפחות זמן. יכולת הניהול מקצה לקצה של Zoho CRM מכסה כל היבט של תהליך המכירה מיצירת לידים, המרה ועד ניתוח, ומספקת זרימת עבודה חלקה ויעילה. מערכת זו מבטיחה שלצוותי מכירות יש את הכלים הדרושים לרשותם כדי להשיג הצלחה.

פיצ'רים עיקריים 

 • ניהול לידים מובנה: מציע תהליך שיטתי לניהול לידים מקבלה להמרה.
 • טיפול מקיף: מבטיח ניהול יעיל של לידים מערוצים שונים, העברת לידים מוכנים למכירה במהירות לעסקאות.
 • ארגז כלים רחב: מספק מגוון רחב של פיצ'רים המאפשרים לכם או לנציגי מכירות להמיר לידים ביעילות רבה יותר ובפחות מאמץ.
  פתרון מקצה לקצה: מכסה כל היבט של תהליך המכירה, מיצירת לידים והמרה ועד לניתוח, לניהול חלק.
  דירוגים גבוהים: זוכה לשבחים באופן קבוע על ידי משתמשים ומומחים על יעילותו וקלות השימוש בניהול לידים.

מאנדיי קום 

Monday.com נחשבת למערכת ניהול לידים טובה מכמה סיבות. 

ראשית, Monday.com מספקת סקירה מקיפה ומפורטת של עסקאות ולידים בפורמט ייחודי בסגנון כרטיס ביקור. תכונה זו מועילה במיוחד למשתמשים שצריכים לתפוס במהירות מידע חיוני מבלי לחפור בהרבה נתונים. הסקירה כוללת היבטים קריטיים כמו פרטי התקשרות, השלב הנוכחי של העסקה, בעל הליד, ערכו ועוד. הצגה כזו של נתונים מבטיחה שלמשתמשים תהיה הבנה ברורה של הסטטוס והפרטים של הלידים והעסקאות שלהם במבט חטוף.

יתרה מכך, הצגה מאורגנת זו של מידע מאפשרת קבלת החלטות ותכנון טובים יותר. על ידי קיום כל הפרטים הדרושים זמינים, נציגי מכירות ומנהלים יכולים לקבוע בקלות אילו פעולות יש לנקוט בהמשך. זה יכול לנוע בין שיחות המשך לפגישות, או כל פעילות מכירה אחרת שתקרב את הליד להמרה. הבהירות והנגישות של המידע המסופקת על ידי מערכת מעקב לידים של Monday.com תומכות בתהליך מכירה יעיל ואפקטיבי יותר, מה שהופך אותה לכלי שימושי בניהול הלידים שלכם. 

פיצ'רים עיקריים: 

 • סקירה כללית בסגנון כרטיס ביקור: הצצה מהירה לפרטי
 • לידים ועסקאות.
 • כל המידע במקום אחד: כל הפרטים במקום אחד לניהול קל.
 • תהליכי עבודה הניתנים להתאמה אישית: התאם את המערכת כך שתתאים לתהליכי מכירה ספציפיים.
 • אוטומציה: מפחית את הזמן המושקע במשימות שחוזרות על עצמן כמו מעקבים.
 • אינטגרציה: עובד בצורה חלקה עם כלים אחרים לטיפול יעיל בנתונים.
 • שיתוף פעולה בזמן אמת: מאפשר לחברי הצוות לשתף עדכונים ומשוב באופן מיידי.
 • מעקב אחר ביצועים: ניתוח מתקדם לניטור ושיפור מאמצי המכירות.
לוגו מאנדיי CRM

Salesforce

ניהול לידים של Salesforce מספק גישה מובנית ומקיפה לטיפול בלקוחות פוטנציאליים מהנקודה הראשונית של יצירת לידים ועד להמרה. על ידי שימוש ב-Salesforce CRM, צוותי מכירות מצוידים ללכוד מידע של לידים באופן יעיל, לנטר את ההתקדמות שלהם במחזור המכירות ולהנחות אותם ביעילות לקראת הפיכתם ללקוחות. תהליך זה מסייע לא רק בארגון ומעקב אחר לידים אלא גם בטיפוחם, ומבטיח שכל ליד יקבל את תשומת הלב הדרושה כדי להתקדם במסע המכירה.

יתרה מכך, המערכת נותנת מענה לאתגרים נפוצים איתם מתמודדים צוותי מכירות. המטרה הסופית היא ליצור משפל מכירות יעיל יותר, להפחית את הזמן המושקע במשימות אדמיניסטרטיביות ולהתמקד יותר בחיבור עם לקוחות פוטנציאליים וסגירת עסקאות.

עם ניהול לידים של Salesforce, צוותי מכירות יוכלו להשיג את היכולת להפסיק לבזבז זמן יקר בהקצאת לידים ידנית, לשפר את החוויה הכוללת עבור לקוחות פוטנציאליים, ולעקוב ביעילות אחר מקורות לידים ומסעות שיווק המצליחים ביותר. בנוסף, זה עוזר במניעת הלידים באיכות גבוהה לחמוק ומאיץ את משפך המכירות, ומאפשר סגירת עסקאות נוספות בקצב מהיר יותר. ניהול לידים של Salesforce, לפיכך, ממלא תפקיד מכריע באופטימיזציה של תהליך המכירה, והפיכתו ליעילה ופורה יותר.

הנה כמה מהפיצ'רים של מערכת Salesforce

 • הקצאת לידים אוטומטית: הקצאה אוטומטית של לידים לחברי צוות מתאימים, מבטלת הפצה ידנית ומזרזת את הקשר הראשוני.
 • מעקב יעיל: מעקב אחר לידים לאורך כל מחזור המכירות, מהלכידה הראשונית ועד להמרה, ומספק נראות ברורה לגבי ההתקדמות.
 • ניהול לידים הניתן להתאמה אישית: מציע אפשרויות התאמה אישית עבור רשומות לידים והזדמנויות, המאפשר לצוותי מכירות להתאים את Salesforce לתהליכים הספציפיים שלהם.
 • אוטומציה ואינטגרציות: משפר את הפרודוקטיביות על ידי אוטומציה של משימות שגרתיות ושילוב עם כלי מכירה ושיווק אחרים, הפחתת משימות ידניות ושיפור היעילות.

 

טיפים לשימוש במערכת ניהול לידים

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להשתמש בתוכנות לניהול לידים ביעילות:

 • הגדירו פרופילים מפורטים לכל ליד עם מידע מפתח כגון פרטי קשר, נתונים דמוגרפיים, תחומי עניין והיסטוריית רכישות.
 • צרו קמפיינים הממקדים את הלידים הנכונים בזמן הנכון כדי שלא תבזבז משאבים על לקוחות פוטנציאליים שאולי לא יתעניינו במוצר או בשירות שלכם.
 • הפכו משימות ידניות לאוטומטיות כמו מעקבים כדי לחסוך זמן ואנרגיה – 
  עקוב אחר ביצועי לידים כדי לזהות תחומי שיפור באסטרטגיות המכירות והשיווק.
 • השתמשו בכלי ניתוח כדי לעקוב אחר מדדי מפתח כמו שיעורי פתיחה, קליקים והמרות.
 • עצבו טופס משוב מלקוחות שיעזור לכם לאסוף נתונים יקרי ערך מלקוחות כדי לייעל קמפיינים עתידיים.
 • עקבו אחר לידים מכל ערוצי השיווק השונים כדי שתוכל לזהות אילו מקורות הם היעילים ביותר ליצירת המרות.
 • הגדירו טריגרים כדי להודיע לנציגי מכירות כאשר נכנסים לידים חדשים או בוצעו עדכונים כדי שיוכלו לפעול באופן מיידי.
 • השתמשו בתוכנת ניהול קשרי לקוחות (CRM) כדי לנהל את כל המידע בצורה יעילה גם לאחר ביצוע המכירה.

כמה מילים אחרונות

בשורה תחתונה – ללא ספק אתם יכולים להרוויח הרבה ממערכת ניהול לידים – אבל אני ממליץ בחום לבחור במערכת שהיא גם CRM כדי שתוכלו להיות יעילים ולבצע אינטגרציה בצורה יעילה יותר.  אם אתם לא בטוחים וסגורם מה אתם והעסק שלכם צריכים, אשמח לעזור לכם עם זה 🙂 מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם סוכנות automotion, ואנחנו כבר נדאג לייעל את הפעילות של העסק שלכם ולהגדיל את הרווחיות שלו😊 

פאוורלינק crm
מעוניינים לשמוע מידע נוסף?

נשמח לעזור! מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

רוצים עסק אוטומטי?

מוזמנים להשאיר פרטים כאן: